Výhodný odchod do důchodu – výpočet, cena

V rámci důchodového poradenství poskytujeme nejčastěji kombinaci následujících služeb 1 – 7. Cena je jednotná v libovolné kombinaci výpočtů/služeb, o které budete mít zájem. Pokud se tedy zajímáte například o odchod do předčasného důchodu, využití předdůchodu a orientačně o nárůst důchodu při přesluhování, cena (uvedena níže) se nezvyšuje. Pokud máte zájem o jiné výpočty nebo jiné související poradenství, kontaktujte nás.

1) Odchod do předčasného důchodu

Stanovíme Vám několik variant, kdy je pro Vás výhodné odejít do předčasného důchodu. Odchod do předčasného důchodu můžeme zkombinovat s registrací na pracovním úřadě, díky tomu můžete zvýšit svůj předčasný důchod až o 1000 Kč měsíčně a přestat pracovat o rok dříve (to ocení zvláště klienti se zdravotními obtížemi). V rámci výpočtů počítáme i s přesnou získanou dobou pojištění. Umíme zhodnotit i kombinaci omezené samostatné výdělečné činnosti, atd. Výpočty výhodnosti předčasných důchodů patří mezi naši hlavní službu a klientům může ušetřit nejvyšší částky.

2) Přesluhování, kombinace důchodu a práce

Tuto službu využijí především ti, kteří se chystají pracovat i po nároku na řádný starobní důchod. Je důležité spočítat, co je výhodné – zda pobírat celý důchod, nebo žádný a pracovat takzvaně na procenta, nebo pobírat polovinu důchodu. Tyto varianty srovnáme a doporučíme tu výhodnou. Pokud Vám vznikl nárok na řádný starobní důchod již dříve, samozřejmostí je i kalkulace vyplacené částky při přiznání důchodu zpětně. Služba zahrnuje kalkulaci výše důchodu v několika datech i výhodně ukončeného roku pojištění ke dni vzniku Vašeho nároku na řádný starobní důchod.

4) Výpočet důchodu pro vzdálené datum

Pokud Vám nárok na důchod vzniká až za několik let, důchod Vám spočítáme na základě odhadu růstu průměrné mzdy v ČR a několika různých scénářů (dosavadní zaměstnání, evidence na ÚP, předdůchod, apod. – dle Vašeho zadání). I když nelze určit výši důchodu přesně, umíme dobře ukázat, jak který scénář výši důchodu ovlivní. Výpočty jsou tak vhodné například pro lidi, kteří končí s aktivní výdělečnou činností a ptají se, jak to udělat bez zaměstnání, aby si důchod co nejméně “pokazili”. Dále pro lidi, kteří mohou ovlivnit svůj vyměřovací základ a ptají se, jak se to projeví v budoucnu na výši důchodu, a další.

5) Odchod do důchodu na konci nebo na začátku roku

Pokud Vám vychází nárok na starobní důchod kolem přelomu roku (+/- pár měsíců), je výhodné zvážit, zda odejít do důchodu na konci starého roku, nebo na začátku nového. Tyto výpočty závisí na koeficientech stanovovaných na konci září. Výpočty tedy provádíme od října do prosince.

6) Předdůchody

Pokud se blíží Váš odchod do důchodu a zvažujete tzv. předdůchod, zhodnotíme jeho výhodnost a navrhneme i další alternativy.

7) Odchod do řádného starobního důchodu

Pokud se chystáte do starobního důchodu v řádný termín, je možné, že Vám naše výpočty také navýší důchod. Přesluhováním několika málo dnů můžete ukončit rok pojištění, případně Vám poradíme jak odchod do důchodu nakombinovat výhodně s pracovním úřadem, abyste mohli přestat pracovat dřív a starobní důchod se Vám nekrátil. Vždy ale získáte jistotu, že důchod nemáte zbytečně nižší. Služba samozřejmě obsahuje i vyčíslení výše starobního důchodu.

8) Výpočty invalidních důchodů

Pokud vzhledem k Vašemu zdravotnímu stavu, zvažujete žádost o přiznání invalidního důchodu, možná Vás bude zajímat, kolik budete pobírat. Spočítáme Vám výši invalidního důchodu pro všechny tři stupně I, II i III.

9) Optimalizace dobrovolného důchodového pojištění

Placením, případně doplacením dobrovolného pojištění získáte dobu pojištění. To je výhodné zejména, pokud nemáte “odpracováno” dostatečnou dobu a nevznikl by Vám nárok na důchod. Můžeme Vám spočítat, jaká platba dobrovolného pojištění je v tomto případě optimální. Pokud Vám chybí do důchodu několik let a nemáte zaměstnání, spočítáme Vám výhodnost placení dobrovolného pojištění.

Vždy se snažíme o komplexní řešení Vašeho důchodu, nejedná se pouze o výpočet výše důchodu k několika datům.

Co budeme od Vás potřebovat?

 • kopii, nebo scan Vašeho informativního osobního listu důchodového pojištění (může být i staršího data vydání) zaslat na email info(zavinac)odchod-do-duchodu.cz, nebo poštou na korespondenční adresu Mgr. Martin Kohoutek, Svatojánská 445, Telč, 588 56
 • Telefon a email
 • Popište nám situaci, ve které se nacházíte a kdy byste rádi do důchodu odešli
 • V případě ženy – kolik jste vychovala dětí + data narození
 • Dále nás musíte upozornit, pokud jste někdy pobíral(a) invalidní důchod nebo pracoval(a) v pracovních kategorií I, II.

Co dostanete Vy od nás

Poté, co obdržíme Váš informativní osobní list důchodového pojištění, zkontrolujeme jeho správnost. Bývají v něm prázdná místa, ty ve spolupráci s Vámi doplníme patřičnými údaji.

Zpravidla během 14 dnů po doplnění údajů Vám zašleme závěrečnou zprávu. Dokument má zpravidla 8 stran textu, kde Vám vysvětlujeme důchodovou problematiku, abyste lépe porozuměli našim výpočtům a samotné individuální doporučení (1-2 strany), jak například optimálně postupovat při odchodu do důchodu. Individuální doporučení obsahuje jednotlivé varianty postupů spolu s daty odchodu a vyčíslením výše důchodu, případně srovnání. Pokud je třeba, jsou propočítané i ušetřené peníze během roku nebo doba návratnosti.

Ceník

Cena je jednotná, pro všechny výše uvedené služby (v libovolné kombinaci):

 • 9 500 Kč, jsem plátce DPH (cena bez DPH je 7851,24 Kč)
 • platba je možná převodem i složenkou, fakturu vystavujeme až při zaslání závěrečné zprávy
 • nechceme, aby naši klienti platili cokoli předem, tedy dříve, než se seznámí s naší závěrečnou zprávou s doporučením a analýzou
 • pokud si uvedenou cenu nemůžete dovolit, rádi vycházíme vstříc i lidem v sociální nouzi
 • prosím berte na vědomí, že nad každým klientem strávíme několik hodin času (nejsme státní správa a tedy ani placeni ze státního rozpočtu)
 • podívejte se na reference, pak se rozhodněte

 Kontaktujte nás pro výpočty důchodu a optimalizaci data přiznání

 

Mohlo by Vás zajímat:

 • Reference – Cena služby je stanovena tak, aby se Vám vyplatila. Podívejte se na konkrétní případy. Se svolením uvádíme i kontakty na více než 60 lidí, kteří nám zaslali své hodnocení.
 • Příklady služby – Pro lepší představu, co obsahuje individuální doporučení, jsme připravili několik anonymizovaných výňatků z konkrétních zpráv klientů.
 • Informativní osobní list důchodového pojištění – Vzor žádosti o dokument, který budeme potřebovat k našim výpočtům.