Odchod do důchodu na přelomu roku

Otázka 26.9.2010: Můžete mi sdělit výši přepočítacích koeficientů na rok 2011? Chci jít do předčasného důchodu buď od 1.12.2010 nebo od 1.1.2011 a jsem narozen 22.2.1950. Který termín by byl výhodnější? Nyní jsem rok na pracáku.

Odpověď: Dobrý den, koeficienty nám prozatím stále ještě nejsou přesně známy, ačkoli je očekáváme každým dnem*. Abychom Vám však odpověděli na otázku, kdy je výhodnější odejít do předčasného důchodu, museli bychom zpracovat další potřebné údaje v rámci služby výpočtu výhodného data odchodu do důchodu, více viz na http://www.odchod-do-duchodu.cz/.

V zásadě potřebujeme, abyste na naši elektronickou či korespondenční adresu zaslal osobní informativní list důchodového pojištění, který Vám na požádání vydá Česká správa sociálního zabezpečení, formulář žádosti Vám zasíláme v příloze. Teprve na základě tohoto dokumentu lze výhodné datum odchodu do důchodu určit.

Pozn.: Koeficienty se vyhlašují vždy v druhé polovině září na příští rok. Tehdy byly vyhlášené takto: všeobecný vyměřovací základ 24 091 Kč, přepočítací koeficient 1,0269 Kč.